Yritysprofiili

Kanta-Hämeen Kaivohuolto Oy

Kanta-Hämeen Kaivohuolto Oy:n kotipaikka on Katinala. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2021-09-22. Toimiala on vedenhankinta, puhdistus ja jakelu. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2024-12-31 liikevaihto oli €266,052 ja liikevoitto €34,683.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3235945-6VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3235945-6
Toimiala
Vedenhankinta, puhdistus ja jakelu
Kunta
Katinala
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2021-09-22
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2021-09-15
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili
Tietolähde
Julkiset rekisteritiedot

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Kauksaarentie 2, 13800, Katinala

Postiosoite: Yllityntie 8, 13720, Parola

Verkkosivu: https://www.khkaivohuolto.fiLähde: rekisteritieto

Tietoa yrityksestä Kanta-Hämeen Kaivohuolto Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Kanta-Hämeen Kaivohuolto Oy:n sijaintipaikkakunta on Katinala. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2021-09-22. Toimiala on vedenhankinta, puhdistus ja jakelu. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2024-12-31 liikevaihto oli €266,052 ja liikevoitto €34,683. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2024-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €266,052 sekä tilikauden tulokseksi €26,251. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +76.8%, liikevoittoprosentti +13.0% ja omavaraisuusaste +48.7%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2024-12-31

Tuodut kaudet4
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys76.8%
Liikevoittoprosentti13.0%
Omavaraisuusaste48.7%
TasekontekstiViimeisimmän talletetun kauden kuva
Rahat ja pankkisaamiset€60,116Edellinen: €29,476
Edellisten tilikausien voitto/tappio€15,026Edellinen: €12,758
Oma pääoma€41,277Edellinen: €15,026
Velat€43,567Edellinen: €38,309
Vaihtuvat vastaavat€69,466Edellinen: €32,831
Current liabilities€25,540Edellinen: €15,751
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€150,513
2023-12-31
€266,052
2024-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€5,318
2023-12-31
€34,683
2024-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€2,268
2023-12-31
€26,251
2024-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€53,335
2023-12-31
€84,844
2024-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteTyydyttävä
61/100 · Nousussa
48.6 %2023-12-31: 28.2 %
MaksuvalmiusHyvä
78/100 · Nousussa
2.35x2023-12-31: 1.87x
Liikevoitto-%Hyvä
83/100 · Nousussa
13.0 %2023-12-31: 3.5 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2023-12-312024-12-31
Omavaraisuusaste28.2 %48.6 %
Maksuvalmius1.87x2.35x
Liikevoitto-%3.5 %13.0 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Vahvistetut rekisteritiedot ja tunnisteet viimeisimmästä talletetusta YTJ-tilannekuvasta.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3235945-6
ALV-tunnusFI32359456
EU-tunnusFIFPRO.3235945-6
KuntaKatinala
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2021-09-05Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)
2021-09-05Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2021-09-15Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2021-09-22Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2021-09-22Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Tilinpäätösdata mukanaEi luottopäätös
A2
Erittäin hyväKanta-Hämeen Kaivohuolto Oy
Päivitetty2026-08-31
LuottamusKorkea
Pistemäärä82/100

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Riskikonteksti

Kun avointa digitaalista tilinpäätösdataa ei ole saatavilla, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskierittäin matala
98/100

Toimialan tilastollinen konteksti on erittäin matala.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 4 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
54/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

9 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-05-21

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja linkit talletettuihin ja jäsennettyihin tilinpäätössivuihin.

4 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2024-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Kanta-Hämeen Kaivohuolto Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.