Yritysprofiili

Kanta-Hämeen Showtekniikka Oy

Kanta-Hämeen Showtekniikka Oy:n kotipaikka on Lammi. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2012-10-05. Toimiala on taiteen ja kulttuurin live-tapahtumien järjestäminen. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €30,732 ja liikevoitto -€4,670.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2500465-7VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2500465-7
Toimiala
Taiteen ja kulttuurin live-tapahtumien järjestäminen
Kunta
Lammi
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2012-10-05
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2012-09-25
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili
Tietolähde
Julkiset rekisteritiedot

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Tuhkasenmäentie 24, 16900, Lammi

Verkkosivu: https://khst.fiLähde: rekisteritieto

Tietoa yrityksestä Kanta-Hämeen Showtekniikka Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Kanta-Hämeen Showtekniikka Oy:n sijaintipaikkakunta on Lammi. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2012-10-05. Toimiala on taiteen ja kulttuurin live-tapahtumien järjestäminen. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €30,732 ja liikevoitto -€4,670. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €30,732 sekä tilikauden tulokseksi -€4,708. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +77.8%, liikevoittoprosentti -15.2% ja omavaraisuusaste +32.3%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys77.8%
Liikevoittoprosentti-15.2%
Omavaraisuusaste32.3%
TasekontekstiViimeisimmän talletetun kauden kuva
Other operating income€0Edellinen: €5,796
Rahat ja pankkisaamiset€1,334Edellinen: €538
Edellisten tilikausien voitto/tappio€6,207Edellinen: €6,253
Oma pääoma€4,499Edellinen: €9,207
Velat€9,420Edellinen: €895
Vaihtuvat vastaavat€3,755Edellinen: €3,933
Current liabilities€9,420Edellinen: €895
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€17,288
2024-12-31
€30,732
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€108
2024-12-31
-€4,670
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
-€46
2024-12-31
-€4,708
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€10,102
2024-12-31
€13,919
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteTyydyttävä
40/100 · Laskussa
32.3 %2024-12-31: 91.1 %
MaksuvalmiusHeikko
5/100 · Laskussa
0.14x2024-12-31: 0.60x
Liikevoitto-%Heikko
12/100 · Laskussa
-15.2 %2024-12-31: 0.5 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste91.1 %32.3 %
Maksuvalmius0.60x0.14x
Liikevoitto-%0.5 %-15.2 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Vahvistetut rekisteritiedot ja tunnisteet viimeisimmästä talletetusta YTJ-tilannekuvasta.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2500465-7
ALV-tunnusFI25004657
EU-tunnusFIFPRO.2500465-7
KuntaLammi
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2012-10-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2012-10-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2012-10-05Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2012-10-10Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Tilinpäätösdata mukanaEi luottopäätös
B1
VakaaKanta-Hämeen Showtekniikka Oy
Päivitetty2026-08-31
LuottamusKorkea
Pistemäärä62/100

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Riskikonteksti

Kun avointa digitaalista tilinpäätösdataa ei ole saatavilla, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
84/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 13 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
80/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

16 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-05-01

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja linkit talletettuihin ja jäsennettyihin tilinpäätössivuihin.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Kanta-Hämeen Showtekniikka Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.