Yritysprofiili

Parturi-kampaamo Sanna Reiman Oy

Parturi-kampaamo Sanna Reiman Oy:n kotipaikka on Punkalaidun. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-02-09. Toimiala on kampaamo- ja parturipalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-04-30 liikevaihto oli €160,053 ja liikevoitto €20,701.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3342776-4VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3342776-4
Toimiala
Kampaamo- ja parturipalvelut
Kunta
Punkalaidun
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2023-02-09
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2023-02-03
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili
Tietolähde
Julkiset rekisteritiedot

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Kauppakuja 1 A 4, 31900, Punkalaidun

Postiosoite: Onkijoenperäntie 119, 32140, Ypäjä As

Tietoa yrityksestä Parturi-kampaamo Sanna Reiman Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Parturi-kampaamo Sanna Reiman Oy:n sijaintipaikkakunta on Punkalaidun. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-02-09. Toimiala on kampaamo- ja parturipalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-04-30 liikevaihto oli €160,053 ja liikevoitto €20,701. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-04-30 ja osoittaa liikevaihdoksi €160,053 sekä tilikauden tulokseksi €14,064. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -20.5%, liikevoittoprosentti +12.9% ja omavaraisuusaste +56.4%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-04-30

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-20.5%
Liikevoittoprosentti12.9%
Omavaraisuusaste56.4%
TasekontekstiViimeisimmän talletetun kauden kuva
Inventory€14,336Edellinen: €18,459
Rahat ja pankkisaamiset€2,515Edellinen: €626
Edellisten tilikausien voitto/tappio€43,035Edellinen: €0
Oma pääoma€57,098Edellinen: €46,775
Velat€44,222Edellinen: €70,964
Vaihtuvat vastaavat€31,622Edellinen: €39,588
Current liabilities€44,222Edellinen: €70,964
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€201,448
2024-04-30
€160,053
2025-04-30
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€58,710
2024-04-30
€20,701
2025-04-30
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€46,775
2024-04-30
€14,064
2025-04-30
Varat -kehitys2 kautta
€117,738
2024-04-30
€101,320
2025-04-30

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
70/100 · Nousussa
56.4 %2024-04-30: 39.7 %
MaksuvalmiusHeikko
13/100 · Nousussa
0.38x2024-04-30: 0.27x
Liikevoitto-%Hyvä
82/100 · Laskussa
12.9 %2024-04-30: 29.1 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-04-302025-04-30
Omavaraisuusaste39.7 %56.4 %
Maksuvalmius0.27x0.38x
Liikevoitto-%29.1 %12.9 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Vahvistetut rekisteritiedot ja tunnisteet viimeisimmästä talletetusta YTJ-tilannekuvasta.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3342776-4
ALV-tunnusFI33427764
EU-tunnusFIFPRO.3342776-4
KuntaPunkalaidun
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2023-02-03Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2023-02-03Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2023-02-09Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2023-02-09Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Tilinpäätösdata mukanaEi luottopäätös
B1
VakaaParturi-kampaamo Sanna Reiman Oy
Päivitetty2026-08-31
LuottamusKorkea
Pistemäärä66/100

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Riskikonteksti

Kun avointa digitaalista tilinpäätösdataa ei ole saatavilla, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
77/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 3 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
42/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

4 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-08-30

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja linkit talletettuihin ja jäsennettyihin tilinpäätössivuihin.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-04-30

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-03-03.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Parturi-kampaamo Sanna Reiman Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.